Search
Materac do spania

Jaki wybrać materac do sypialni? Sekret materacy piankowych Viscotherapy

Nie wiesz jak wybrać materac do sypialni? Najlepszy będzie wygodny, komfortowy materac piankowy. Zastanawiasz się, jaki jest sekret popularnych materacy piankowych viscotherapy? Zobacz, dlaczego warto wybrać materac piankowy do sypialni.

Wybór materaca do sypialni budzi wiele wątpliwości, zastanawiamy się, czy cena powinna być głównym kryterium wyboru, czy też aspektem, który ma drugorzędne znaczenie. Wiele osób nie docenia roli i wpływu materaca na życie. Tymczasem materac do sypialni należy traktować jako inwestycję w siebie i w jakość swojego życia. Czy wiecie, że statystyczny człowiek przesypia aż 30% swojego życia i tylko od nas zależy, jak spędzimy ten czas i jaki wpływ sen będzie miał na nasze życie?

Materace piankowe

Odpowiedni materac piankowy to bardzo ważny wybór, dlatego myśląc o jego zakupie warto skorzystać z oferty dobrego sklepu medycznego, takiego jak Art Medic Viscotherapy. Kupując w tym sklepie mamy pewność, że wybrany materac piankowy będzie wysokiej jakości produktem, który posłuży nam przez długie lata. W ofercie sklepu znajdują się nie tylko materace piankowe, ale także kieszeniowe, oraz poduszki do spania i wiele innych przydatnych gadżetów.

Jaki wybrać materac do sypialni?

Materac do sypialni powinien być dopasowany do rozmiaru łóżka, najczęściej spotykany wymiar to materac 160×200, jednak do łóżek o nietypowych rozmiarach można zamówić materace różnej wielkości. Kolejna i równie ważna, jak nie najważniejsza kwestia to rodzaj materaca.

Warto wybrać wygodny komfortowy materac do sypialni. Obecnie najpopularniejsze materace do sypialni są wykonane z pianki termoelastycznej. Materace piankowe, które dopasowują się do kształtu ciała, cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wysoki komfort w czasie snu i właściwości prozdrowotne. Zdaniem niezależnych ekspertów materace piankowe sprzyjają wypoczynkowi, przyspieszają zasypianie i poprawiają jakość snu i zdolności regeneracyjne organizmu podczas snu.

Zastanawiasz się nad zakupem materaca piankowego dla siebie? Sprawdź: jak wybrać materac do spania?

Sekret popularnych materacy piankowych viscotherapy

Materace piankowe są wykonane z pianki visco, potocznie nazywanej pianką termoelastyczną lub zapamiętującą. Obecnie materace piankowe viscotherapy uchodzą za najwygodniejsze materace na rynku. Na czym polega sekret materacy z pianki visco? Są to materace, które pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu ciała.

Jak to wygląda w praktyce? Sztywny materac pod wpływem temperatury staje się elastyczny i idealnie dopasowuje do pozycji, w której śpisz, a kiedy wstajesz z łóżka, pianka stygnie i materac wraca do dawnego kształtu. Kolejny sekret materacy piankowych viscotherapy to większa powierzchnia podparcia ciała. W praktyce oznacza to, że śpiąc na materacu z pianki termoelastycznej visco, śpisz z wyprostowanym kręgosłupem, cały ciężar przenosisz na materac, a nie na część ciała, na której leżysz.

Materace do spania

Pielęgnacja materaca też jest ważna

Regularne czyszczenie i pielęgnacja mogą zapobiegać gromadzeniu się kurzu, roztoczy oraz innych alergenów, co przyczynia się do zachowania odpowiedniej higieny w sypialni. Ponadto, utrzymanie materaca w czystości może przedłużyć jego żywotność, zapobiegając szybszemu zużyciu się materiałów i utracie komfortu snu. Regularna pielęgnacja materaca może zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, które mogą być wynikiem gromadzenia się wilgoci czy potu w materacu. Wreszcie, pielęgnacja materaca może przyczynić się do utrzymania jego właściwości ortopedycznych i zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i ciała podczas snu, co ma istotne znaczenie dla zdrowia i komfortu użytkowników.

Czy materace piankowe viscotherapy to dobry wybór i dla kogo?

Materace piankowe viscotherapy to bardzo dobry wybór dla każdego, zarówno dla osób, które cierpią na bezsenność, problemy z zasypianiem, migrenę, bóle kręgosłupa, jak i tych, które cenią komfort. Materace piankowe do najlepszy wybór również dla osób, które chcą poprawić jakość swojego snu, a co za tym idzie również całego życia. Czy wiecie, że spokojny, wydajny sen poprawia zdolności regeneracyjne organizmu, ponadto ma bezpośredni wpływ zdolności psychofizyczne oraz samopoczucie? Osoby, które dbają o higienę snu, a więc wysypiają się i śpią na porządnym komfortowym materacu, częściej osiągają sukcesy zawodowe. Jakość snu ma również wpływ na układ odpornościowy organizmu, osoby, które śpią dobrze, rzadziej chorują.

Zacznij spać wygodnie. Wybierając materac piankowy Viscotherapy, wybierasz zdrowy spokojny sen i poprawiasz jakość swojego życia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *