Search
szczoteczki

Skuteczna pielęgnacja zębów profilaktyką przeciwpróchniczą

Każdy stomatolog w celu uniknięcia nieprzyjemnych wizyt zaleca codzienną pielęgnację zębów.

Polega ona na dokładnym oczyszczaniu zębów z resztek pozostałych po spożywaniu pokarmu i innego rodzaju zanieczyszczeń. Nie usunięte z płytki nazębnej pokarmy sprzyjają namnażaniu się bakterii chorobotwórczych i pojawianiu się poważnych problemów z uzębieniem.

Wśród polecanych na współczesnym rynku branży stomatologicznej produktów stomatologicznych, do najskuteczniejszych należą nowoczesne szczoteczki soniczne. Od chwili udostępnienia ich w sprzedaży natychmiast okrzyknięte zostały hitem rynkowym.

Dlaczego zalecane są przez stomatologów szczoteczki soniczne?

Wiele osób pyta czym różnią się szczoteczki soniczne od szczoteczek elektrycznych. Tak naprawdę to są ich udoskonaloną wersją. Po pierwsze mają bardziej funkcjonalny silnik, który zwiększa ilość wykonanych ruchów w ciągu jednej minuty z ośmiu tysięcy do aż ponad trzydziestu tysięcy.  Szczoteczki soniczne delikatnym ruchem wymiatająco pulsującym usuwają zanieczyszczenia nawet z najbardziej niedostępnych zakamarów. Oprócz oczyszczania naszego uzębienia z reszek jedzenia oraz innego rodzaju zanieczyszczeń, dodatkowo w skuteczny sposób likwidują nieestetycznie wyglądające przebarwienia płytki nazębnej. Ich kolejnym walorem jest wytrzymała bateria, która pozwala na pracę szczoteczki przez wydłużony okres, bez konieczności zasilania jej stałym źródłem energii.

Skuteczność szczoteczek sonicznych

Jak potwierdzają przeprowadzone w laboratoriach badania, regularne stosowanie szczoteczek sonicznych, przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty, nie tylko zabezpiecza nasze uzębienie przed działaniem szkodliwych bakterii, ale również w bardzo krótkim czasie przywraca jego nieskazitelną biel, bez konieczności skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych w gabinetach stomatologicznych.

Dla kogo przeznaczone są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne może używać każdy, kto za priorytet stawia sobie prawidłową pielęgnację jamy ustnej. Jedynie w przypadku dzieci producenci zalecają ich stosowaniu po ukończeniu przynajmniej szóstego roku życia.

Mając  do dyspozycji bogatą ofertę produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji jamy ustnej warto zdecydować się najskuteczniejsze.

Oprócz szczoteczek sonicznych koniecznie trzeba wybierać dobrej jakości pasty do zębów, a w kieszeni bądź torebce nosić ze sobą nici dentystyczne, by posiłku w restauracji, dyskretnie usunąć pozostałość jedzenia z przestrzeni pomiędzy zębami.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *