Search
Mycie samochodu i szyb

Jak dobrze myć samochód? Musisz to wiedzieć

Jak dobrze myć samochód? Mycie samochodu to proces przynajmniej dwuetapowy. Jeśli chce się dokładnie wyczyścić auto, nie można pominąć żadnego z nich. Poniżej dokładnie wszystko opisujemy – zachęcamy do lektury. Po zimie auto wymaga dokładnego mycia!

Jak dobrze myć samochód? Po zimie ta wiedza jest szczególnie istotna! Przede wszystkim dlatego, że okres zimowy nie jest łaskawy dla naszego auta – to właśnie wówczas jest ono narażone na największe zabrudzenia, a także niezwykle szkodliwą dla poszczególnych części pojazdu chemię drogową. To wszystko może nadal znajdować się na naszym aucie, ponieważ aby dokładnie pozbyć się tego typu zabrudzeń i chemii, potrzebne jest dokładne mycie samochodu profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi.

Trzeba pamiętać, że mycie samochodu ma wymiar nie tylko estetyczny. Jeśli zabrudzenia, szczególnie te ciężkie, i chemia drogowa długo zalegają na aucie, wówczas może to stać się przyczyną niszczenia poszczególnych części pojazdu, a nawet korozji. Zatem zdecydowanie warto poświęcać czas na dokładne czyszczenie samochodu – będzie wtedy nie tylko pięknie się prezentowało (w końcu wygląd auta jest wizytówką każdego kierowcy!), ale również posłuży nam dłużej.

Mycie samochodu

Generalne mycie samochodu powinno odbywać się przynajmniej dwa razy w roku, wiosna to odpowiedni moment. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Zobacz, jak dokładnie umyć samochód i przede wszystkim jakich produktów używać, aby czyszczenie było nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne!

Mycie auta – praktyczne porady i wskazówki

Jak już wspomniano wyżej, mycie auta ma bardzo duże znaczenie, dlatego każdy powinien się do tego przyłożyć. Przede wszystkim jest to proces kilkuetapowy, podczas którego należy używać produktów profesjonalnych, z najwyższej półki, czyli nie tylko skutecznych, ale i bezpiecznych dla poszczególnych części naszego samochodu.

Etapy mycia samochodu:

1) mycie wstępne – podczas tego etapu zmiękcza się trudne zabrudzenia, dzięki czemu później jest znacznie łatwiej je usunąć, a także pozbywa się tych powierzchownych. Świetnie tutaj sprawdzają się piany aktywne, o których więcej piszemy poniżej.

2) mycie właściwie – podczas tego etapu usuwa się już wszystkie zabrudzenia z auta, nawet te trudne, oraz wszelkie pozostałości chemii drogowej. Tutaj doskonale spełnia swoje zadanie profesjonalny szampon samochodowy, o którym więcej również piszemy poniżej.

Zatem skoro znamy już poszczególne etapy mycia, teraz warto skupić się na konkretnych produktach, które z pewnością się przydadzą.

Produkty do mycia auta – w te warto zainwestować

Jakie produkty do mycia auta się sprawdzą? Otóż przede wszystkim te profesjonalne, od dobrych producentów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wybierając te najtańsze z supermarketów czy ze stacji benzynowych, nie można spodziewać się świetnych efektów.

Z pewnością warto zainwestować w aktywne piany do mycia auta. Ich zadaniem jest rozmiękczenie trudnych zabrudzeń, aby później można było łatwo je usunąć. Są to produkty łatwe w użyciu – pianę należy równomiernie nałożyć na auto, chwilkę odczekać i spłukać.

Samodzielne mycie samochodu

Aktywne piany do mycia auta są do kupienia w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/aktywne-piany. Aktywna piana do mycia samochodu od sprawdzonego producenta to gwarancja wspaniałego efektu. Taki kosmetyk samochodowy jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla poszczególnych elementów pojazdu.

Oprócz tego nie można także zapomnieć o podstawowym produkcie, chodzi oczywiście o szampony do mycia samochodu. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje: neutralne, kwasowe, zasadowe, które dopiera się, biorąc pod uwagę rodzaj zabrudzeń oraz fakt, czy np. lakier naszego auta jest woskowany. Tego typu specyfiki mają za zadanie usunąć wszystkie zabrudzenia z pojazdu – nawet te najcięższe, długo zalegające.

Profesjonalne szampony do mycia auta znajdują się w ofercie sklepu ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/szampony. To produkty z najwyższej półki – skuteczne i bezpieczne, od sprawdzonych producentów. W ofercie znajdują się wszystkie wyżej wymienione szampony do mycia samochodu, czyli neutralne, kwasowe i zasadowe. Zobacz!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *