Search
Wosk samochodowy

Jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami?

Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście! Najlepsze sposoby to woskowanie samochodu oraz nakładanie powłok ochronnych. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat!

Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami? To bardzo ważny temat, ponieważ od takiego zabezpieczenia zależy żywotność auta. Trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy brud długo zalega na aucie, nie tylko nieestetycznie wygląda, ale także może powodować trwałe uszkodzenia, np. korozję niektórych elementów.

Samochód o każdej porze roku jest narażony na zabrudzenia oraz mikrouszkodzenia. Tego niestety nie da się uniknąć, jednak można znacznie zminimalizować to ryzyko! Trzeba jedynie zadbać o dobre zabezpieczenie karoserii. W jaki sposób to zrobić? Woskowanie samochodu i nakładanie powłok ochronnych to najlepsze rozwiązanie.

Woski samochodowe

Oczywiście zanim zaczniemy zabezpieczać lakier, należy dokładnie umyć samochód! Mycie samochodu, jeśli ma być dokładne i skuteczne, powinno być procesem kilkuetapowym. Zachęcamy do przeczytania artykułu: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-umyc-auto-reczne-mycie-samochodu-krok-po-kroku, z którego wszystkiego się dowiesz! Ręczne mycie samochodu, które uwzględnia wszystkie rady i wskazówki zawarte w artykule, może być równie skuteczne co mycie w myjni mechanicznej. Zachęcamy do zajrzenia na stronę!

Woskowanie samochodu

Wosk samochodowy doskonale zabezpiecza karoserię auta przed czynnikami atmosferycznymi oraz mikrouszkodzeniami. Chroni on lakier przed: promieniowaniem UV, wilgocią, brudem drogowym, chemią drogową, a także działaniem osób trzecich (zadrapaniami, zarysowaniami). Auto z biegiem czasu przestaje wyglądać jak nowe – to jest oczywiste, jednak warto wiedzieć, że można nieco temu zaradzić, właśnie zabezpieczając lakier przed czynnikami zewnętrznymi.

Na rynku dostępne są różne woski samochodowe: naturalne, syntetyczne. Dostępne są też ich różne wersje: twarde, w mleczku, w sprayu – zatem zdecydowanie jest w czym wybierać! Woskowanie samochodu to doskonały sposób na zabezpieczenie lakieru, jednak warto pamiętać, aby zawsze wybierać produkty od dobrych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość swoich specyfików.

Woskowanie samochodu

Idealne woskowanie samochodu wykonasz z użyciem produktów dostępnych w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/woski-samochodowe. Wosk samochodowy kupiony w tym miejscu to produkt najwyższej jakości – o czym świadczy wybieranie go przez autodetailerów. Oferta wosków samochodowych w ShowCarShine jest bardzo bogata, można wybierać spośród wielu różnych produktów. Zachęcamy do przejrzenia oferty!

Powłoki ochronne samochodowe

Woskowanie samochodu to nie jedyny sposób na skuteczne zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Można również zastosować powłoki samochodowe. Jest to rozwiązanie trwalsze niż wyżej opisany wosk. Powłoki nie tylko zabezpieczają, ale też pięknie odświeżają wygląd lakieru.

Powłoki ochronne samochodowe:

1) mają właściwości antykorozyjne;
2) mają właściwości hydrofobowe, gwarantując łatwiejsze mycie auta;
3) chronią lakier samochodowy przed utratą koloru;
4) chronią przed mikrozarysowaniami lakieru.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje powłok ochronnych:
1) powłoki ceramiczne;
2) powłoki kwarcowe;
3) powłoki grafenowe.

Powłoki ochronne samochodowe od najlepszych światowych producentów są dostępne w ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/powloki-ceramiczne-kwarcowe-i-grafenowe. Sklep posiada powłoki samochodowe takich marek jak: Artdeshine, Gtechniq, Aqua, Gyeon, Carpro, Ceramicpro, Max protect czy Ultracoat. Co ważne, w ofercie znajdują się wszystkie ich rodzaje (powłoki ceramiczne, kwarcowe, grafebowe). Koniecznie zajrzyj! W razie trudności z wyborem pracownicy sklepu zawsze chętnie doradzają – warto skorzystać z takiej fachowej pomocy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *