Search
Kredyt hipoteczny w Warszawie

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Warszawie – poradnik

Obecnie kredyt hipoteczny w Warszawie, mimo trudności związanych z pandemią, wciąż cieszy się dużą popularnością. Mieszkańcy stolicy nadal bowiem marzą o własnym gniazdku w Warszawie. Podpowiadamy jak przygotować się przed pierwszą wizytą w banku w tej sprawie!

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to produkt bankowy, którego spłata pozostaje zabezpieczona tzw. hipoteką. Wysokość takiego kredytu opiewa najczęściej na duże kwoty, przez co jego spłata planowana jest na dłuższy okres czasu niż w przypadku tradycyjnych, gotówkowych kredytów. Bank udzielający nam zobowiązania nie jest bowiem w stanie przewidzieć naszej zdolności kredytowej na przestrzeni całego okresu kredytowania. Ze względu na to, hipoteka jest zabezpieczeniem banku, które ten może wykorzystać w przypadku niespłacania przez kredytobiorcę rat kredytu.

Doradca kredytowy

Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu? Nie wiesz jak zabrać się za wnioskowanie o kredyt hipoteczny? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura doradztwa finansowego AF Finance. Pod frazą kredyt hipoteczny Warszawa znajdziesz profesjonalną pomoc, która pozwoli Ci na zakup wymarzonego domu!

Jak uzyskać wymarzony kredyt hipoteczny w Warszawie?

Zanim rozpoczniemy starania o wymarzony kredyt hipoteczny w Warszawie należy rozeznać się w swojej sytuacji materialnej i oszacować własną zdolność kredytową. Możemy spróbować zrobić to sami, jednak znacznie skuteczniej poradzi sobie z tym doradca ds. kredytów hipotecznych.

Najważniejszy krok to złożenie wniosku kredytowego do wybranego banku, do którego dołącza się szereg dokumentów. Ich lista zależy od rodzaju zatrudnienia oraz wymogów banku. Najważniejsze dokumenty to: skan dowodu osobistego, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, a także dokumenty związane z nieruchomością (np. umowa przedwstępna czy zaświadczenie o wpłaceniu wkładu własnego).

Teoretycznie bank ma na rozpatrzenie wniosku kredytowego 21 dni od momentu złożenia kompletu dokumentów. Ten czas może się oczywiście wydłużyć, np. w sytuacji, gdy bank wymaga dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Wraz z wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej bank przedstawia swoją ofertę. Po jej przyjęciu przez kredytobiorcę dochodzi do spotkania w placówce banku i podpisania umowy kredytowej. Bank uruchamia kredyt hipoteczny w Warszawie po dostarczeniu aktu notarialnego.

Pieniądze kredyt

Jak pomoże nam doradca ds. kredytów hipotecznych w Warszawie?

Doradca ds. kredytów hipotecznych w Warszawie to osoba posiadająca specjalistyczne wykształcenie z dziedziny finansów i ekonomii. Bardzo często jednak doradcy to byli analitycy bankowi lub pracownicy innych ważnych sektorów. Wiedza nabyta w trakcie wcześniejszej pracy umożliwia im doskonałe rozeznanie w realiach rynku kredytowego. Mówiąc prościej, informacje posiadane przez dobrego doradcę znacząco przekraczają to, co możemy znaleźć nie tylko w internecie, ale nawet w podręcznikach do ekonomii.

Profesjonalny doradca pomoże nam więc zarówno w skompletowaniu niezbędnych dokumentów, jak i złożeniu wniosku o kredyt oraz wynegocjowaniu najatrakcyjniejszych i najdogodniejszych dla nas warunków samego kredytu.
Kredyt hipoteczny w Warszawie to usługa bankowa, która ułatwi nam zakup lub budowę wymarzonego lokum w stolicy. Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy i spełnij marzenie o własnym gniazdku w Warszawie już dziś!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *