Search
Czujnik gazu ziemnego

Czujnik gazu w Twoim domu – dlaczego to ważne?

Czujnik gazu jest urządzeniem, które powinno znajdować się w każdym domu. Dzięki czujnikowi gazu możemy czuć się bezpiecznie. Urządzenie pomaga zabezpieczyć się przed wybuchem, pożarem lub zatruciem gazem dzięki jego wczesnemu wykryciu.

Czujnik gazu to urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest wykrywanie gazu ziemnego w pomieszczeniu. Zakup czujnika gazu pozwala czuć się bezpiecznie i zapobiec wybuchowi, pożarowi czy zatruciu. Urządzenie w porę zaalarmuje nas jeśli w domu ulatnia się gaz. Dzięki temu mamy szansę w porę zareagować, opuścić mieszkanie i wezwać odpowiednie służby.

Gaz mieszkanie

Zakup urządzeń, które mogą uratować nam życie, także bywa problematyczny. W sprawdzonych sklepach, które specjalizują się w produkcji czy dystrybucji różnego rodzaju urządzeń elektronicznych oferują nam bowiem naprawdę spory wybór. W Ivel.pl możemy zakupić dobry, sprawdzony czujnik gazu, a także systemy monitoringu, kamery AHD i wiele innych urządzeń, w wyborze których z pewnością pomoże nam obsługa sklepu. Sprawdź!

Czujnik gazu od Ivel.pl – dlaczego warto go mieć?

Sprawdzony czujnik gazu to jest urządzenie, które może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Dlaczego tak się dzieje? Ulatniający się gaz jest wysoce łatwopalny – jego wczesne wykrycie pozwala zapobiec ewentualnemu zapłonowi, a w konsekwencji wybuchowi lub pożarowi. To bardzo poważne konsekwencje wycieku gazu, grożące utratą zdrowia lub życia naszego, naszych bliskich, a nawet nieświadomych niczego sąsiadów.

Ulatniający się gaz może – ale nie musi – być konsekwencją niewłaściwego użytkowania instalacji, urządzeń gazowych, narzędzi niesprawnych technicznie oraz braku okresowych kontroli. Grozi to nie tylko wybuchem lub pożarem, ale i bezpośrednim zatruciu gazem. Do pierwszych objawów zalicza się: łzawienie oczu, światłowstręt, pieczenie oczu, kaszel i kichanie. Bardzo szybko jednak może dojść do poważniejszych objawów, które mogą zagrażać naszemu życiu, czyli duszności oraz piekącego bólu w klatce piersiowej.

Co musisz wiedzieć o czujniku gazu od Ivel.pl?

Czujnik gazu SafeMi SHG-02 przeznaczony jest do monitorowania pomieszczeń pod kątem występowania w nich gazu ziemnego (LNG, metanu) lub gazu propan butan (LPG).

Czujnik gazu SHG-02 od Ivel.pl mierzy nieustannie stężenie gazu w otoczeniu. W przypadku wykrycia wycieku gazu włącza optyczną i akustyczną sygnalizację alarmową. Sygnał włącza się w momencie, gdy stężenie gazu spada poniżej wartości progowej aktywującej czujnik. Urządzenie posiada układ autodiagnostyczny monitorujący sensor oraz wewnętrzne obwody. Nieprawidłowa praca urządzenia powoduje zapalenie się żółtej diody LED informującej o wykryciu usterki.

Należy zaznaczyć, że czujnik gazu jest zasilany z sieci 230V/50Hz i spełnia normy EN50194-1:2009. Ponadto, urządzenie może być montowane w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej -10°C i nie wzrasta powyżej +40°C (okresowo -20°C do +60°C) oraz wilgotność względna nie przekracza 95%.

Czujnik gazu

Czujnik gazu od Ivel.pl

Kupując urządzenie takie jak czujnik gazu musimy być pewni co do jego jakości. W końcu jest to sprzęt, któremu w pewnym sensie zawierzamy nasze zdrowie, a nawet życie. Warto więc wybrać urządzenie, które zostało stworzone z myślą o najmniejszych detalach. Czym charakteryzuje się czujnik gazu od Ivel.pl?

Czujnik od Ivel.pl to:

– wykrywanie gazu ziemnego oraz gazu LPG,
– posiadanie sensora katalitycznego o wysokiej czułości oraz sygnalizacji optyczno–akustycznej,
– niezawodność i wysoka stabilność sensora,
– układ kontroli sprawności działania urządzenia,
– prosty sposób montażu i obsługi,
– estetyczne wykonanie, małe wymiary i waga,
– 3-letnia gwarancja oraz 5 lat żywotności.

Czujnik gazu to rozwiązanie do domu absolutnie dla każdego. Kto nie dba o zdrowie swoje czy swoich bliskich? Urządzenie jest niewielkie, proste w obsłudze, a przede wszystkim pomaga zabezpieczyć się przed zatruciem, wybuchem czy pożarem. Sprawdź ofertę Ivel.pl – nie czekaj!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *